Новини

Прийшов час змінювати країну

12.11.2015 / 16:54
Прийшов час змінювати країну

Державна фіскальна служба з початку року провела 17 планових і 170 позапланових перевірок IT-компаній. Про це йшлося на брифінгу Голови ДФС Романа Насірова та Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана.


Учасники брифінгу поінформували, що в Україні працює близько 5 тис.  ІТ-компаній, з яких 700 мають іноземний капітал або інвестиції. На жаль, є випадки, коли бізнесмени маніпулюють питаннями іноземних інвестицій. Зловмисники використовують IT-галузь для формування фіктивного податкового кредиту щомісячно на суму близько 300 млн.  грн.

Голова ДФС України Роман Насіров підкреслив, що головним фактором інвестиційної привабливості, до якої прагне Україна, є насамперед дотримання правил сплати податків. З його слів, ДФС створюватиме всі умови для компаній, які реально працюють, сплачують податки згідно із законодавством України. При цьому факти боротьби фіскальної служби із фіктивними підприємствами стимулюють решту підприємств працювати легально.

«Проблеми є в фізичних осіб, проблеми є в юридичних осіб, але взагалі ситуація покращується, та боротьба, яка ведеться кожного дня з  фіктивним нелегальним бізнесом, фактично стимулює і юридичних осіб, і фізичних осіб-підприємців працювати легально. Прийшов час змінювати країну, над чим ми повинні працювати разом», — сказав Роман Насіров.

Перший заступник Голови ДФС України Сергій Білан зазначив, що податківці підтримують інвестиції в Україну, але ні в якому разі іноземні інвестиції не є індульгенцією для використання протиправних схем.

«З того аналізу, що ми бачимо, іноземні інвестиції — це більшою мірою офшорні компанії, кінцевим бенефіціаром яких є громадяни України», — сказав Сергій Білан.

 

Зі слів очільників ДФС, у службі готові до конструктивного діалогу з підприємцями та працюють над створенням рівних умов для ведення бізнесу в всіх галузях.