Новини

Досягти податкової стабільності

13.11.2015 / 11:45
Досягти податкової стабільності

Це прагнення об’эднує сьогодні податківців і платників, про що засвідчило спільне засідання Громадської ради та ради Територіального відділення АППУ, учасники якого обговорили актуальні питання діяльності та реформування фіскальної служби області.

Керівник фіскальної служби Рівненщини Дмитро Зайцев ознайомив присутніх з підсумками роботи ГУ ДФС у області із забезпечення надходжень до бюджету. Незважаючи на складну економічну ситуацію в країні, надходження до бюджетів усіх рівнів зросли. Зокрема, за 10 місяців поточного року до зведеного бюджету надійшло 2629,7 млн. грн. податків і зборів, що на 655,8 млн. грн. більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Із загальної суми до державного бюджету надійшло 1172,1 млн. гривень, до місцевих бюджетів — 1457,6 млн. гривень. Надходження до державного бюджету порівняно з минулим роком збільшилися на 484 млн. гривень, місцеві бюджети отримали більше на 171,9 млн. гривень.

Особливу увагу присутні приділили питанню ефективності запровадження  системи електронного адміністрування податку на додану вартість. Як зазначив Дмитро Зайцев, завдяки електронному адмініструванню ПДВ, цьогорічні надходження цього податку зросли на 87 млн. грн. порівняно з минулим роком і становлять 469,9 млн. гривень. Крім того, за 10 місяців поточного року платникам податків Рівненщини відшкодовано 358,4 млн. гривень податку на додану вартість, 82 підприємства отримали автоматично бюджетне відшкодування на суму 164,6 млн. гривень. Переважна частка відшкодованого грошовими ресурсами ПДВ припадає на платників з іноземними інвестиціями, які здійснюють експорт готової продукції власного виробництва.

Представники громадськості Рівненщини розглянули оприлюднені ініціативи Міністерства фінансів України та податкового комітету Верховної Ради України щодо основних напрямів реформування податкової системи.       На думку учасників засідання, реформа податкової системи є вкрай важливою в умовах сьогодення та повинна забезпечити насамперед податкову стабільність, уникнення подвійного тлумачення норм Податкового кодексу, протиріч та непорозумінь у його застосуванні на практиці. З одного боку, це полегшить становище платників податків, а з другого, сприятиме чіткішому виконанню податковими органами своїх контролюючих функцій.

 Члени засідання вирішили підготувати резолюцію щодо вдосконалення податкового та митного законодавства і передати її на розгляд до  Асоціації платників податків України.        Крім того, усі присутні висловили готовність взяти активну участь в обговоренні проекту реформи податкової системи, підготовленої Мінфіном, після її офіційного оприлюднення, та в разі необхідності надати свої зауваження і пропозиції.


За матеріалами Головного управління ДФС у Рівненській області