Новини

Бізнесу повернуть гроші

19.11.2015 / 14:30
Бізнесу повернуть гроші

До кінця року загальний борг з відшкодування ПДВ скоротиться до 11 млрд. грн.

Вийти на такий показник голова Державної фіскальної служби Роман Насіров пообіцяв сьогодні під час виступу на ІІ етапі Х позачергового з’їзду Асоціації платників податків України. «Ми домоглися збільшення ліміту на відшкодування ПДВ і, якщо раніше щомісяця повертали на рахунки суб’єктів господарювання приблизно 4,4 млрд. грн. податку, то тепер близько 7 млрд. грн.», — уточнив керівник відомства.

Збільшилася і середньомісячна сума надходження ПДВ: до травня поточного року вона становила 6,8 млрд. грн., тоді як впродовж трьох останніх місяців сягає 9 млрд. грн.

Щодо реформування податкової системи, то, за словами Романа Насірова, щоб реформа відбулася, потрібна спільна робота з бізнесом. «Впроваджуючи реальні реформи, важливо змінити коріння, яке проросло в системі. З боку ДФС ми запропонували зміни до законодавства, спрямовані на те, щоб адміністрування податків було зрозумілим, прозорим, не викликало двозначних трактувань та ризику корупції», — зазначив він.

Наступним кроком, на якому наполягатимуть фіскали, буде досягнення стабільності в податковому законодавстві, а саме — накладення кількарічного мораторію на зміни до Кодексу.