Новини

Процес очищення

25.11.2015 / 15:40
Процес очищення

Реформи здійснюватимуться прозоро, відкрито й результативно за умови успішної боротьби з корупцією, яка для ДФС є одним із пріоритетних завдань. На цьому було наголошено під час прес-конференції, що відбулася вчора за участі Голови ДФС України Романа Насірова та начальника Головного управління власної безпеки  служби Юрія Шеремета.

Хоча боротьба з корупцією триває за тісної співпраці з іншими правоохоронними органами, законотворцями, суспільством і є процесом комплексним, власне ДФС вдалося чимало зробити для очищення служби.

Зі слів Голови ДФС України Романа Насірова, зловживання та корупція, які існували в попередніх періодах, заважали як нормальному розвитку країни, так і безпосередньо процесу адміністрування податків. Тому подолання корупції є питанням найгострішим.

Голова ДФС наголосив на необхідності розширювати роботу гарячої лінії «Пульс» — антикорупційного сервісу, зателефонувавши на який, можна поскаржитися на протиправні дії працівників ДФС. Роман Насіров запевнив, що кожне повідомлення, яке надходить, ретельно перевіряється. Так, у січні-жовтні було отримано 241 скаргу про зловживання працівників ДФС, з яких 40 підтвердилися. Очільник податкового відомства звернувся до платників податків, спонукаючи їх не залишатися осторонь боротьби з корупцією. «Особисто я готовий приймати скарги, про які можна повідомити як у приймальню, так і залишити на моїй сторінці у Facebook», — сповістив Роман Насіров.  

У відомстві посилиться відповідальність керівників за вчинки підлеглих, що випливає з комплексу заходів на найближчі два роки, окреслених в Антикорупційній програмі щодо запобігання і протидії корупції в органах ДФС, яка почала працювати за ініціативи Голови ДФС. Про це нагадав начальник Головного управління власної безпеки  служби Юрій Шеремет.

У цілому, за даними, оприлюдненими під час прес-конференції, з початку поточного року підрозділами власної безпеки ДФС України відкрито 481 кримінальне провадження, що перевищує відповідний минулорічний показник на 45%. Виявлено 75 випадків хабарництва з боку працівників фіскальної служби. Відкрито 206 кримінальних проваджень за фактами зловживання владою або службовим становищем проти працівників територіальних органів ДФС України. Повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності оголошено 69 працівникам фіскальної служби, зокрема 45 — за одержання неправомірної вигоди.  Матеріали 36 кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальним актом, 14 осіб засуджено.