Новини

Чи вдасться страховикам домогтися зменшення податкового навантаження?

02.12.2015 / 11:59
Чи вдасться страховикам домогтися зменшення податкового навантаження?

Ліга страхових організацій України (ЛСОУ) пропонує внести до Податкового кодексу зміни, які полегшать ведення бізнесу. Свої пропозиції Асоціація вже направила до Мінфіну й Асоціації платників податків України.

У ЛСОУ переконані, що змішана система оподаткування, що передбачає податок на дохід (3%) та податок на прибуток (18%), є несправедливою і дискримінаційною, такою, що фактично збільшує податкове навантаження на 30-35%. А це, у свою чергу, призводить до погіршення фінансового стану страховиків, втрати інвестиційної привабливості цього бізнесу, а також  подвійному оподаткуванню клієнтів страхових компаній.

Нелогічним у ЛСОУ вважають зменшення бази сплати податку на прибуток на суму сплаченого податку з премій. «Враховуючи, що страхові премії входять до загального фінансового результату страховика, зменшувати фінрезультат до оподаткування за базовою ставкою (18%) на податок, розрахований на страхові премії (3%), неправильно і нелогічно. На нашу думку, правильним буде зменшення саме суми податку на прибуток на суму податку з премій», – аргументують в Асоціації. Адже сума податку з премій не може бути вищою за суму податку на прибуток. Водночас в ЛСОУ пропонують зменшити в 2016 році ставку податку з премій з 3% до 2%, в 2017-му – до 1%, а з 2018 року – до 0%. Залишиться податок на прибуток на загальних підставах.

Втім експерти доволі скептично ставляться до результативності таких ініціатив. По-перше, тому, що надійшли вони дещо із запізненням, адже проект Податкового кодексу вже опубліковано. По-друге, як стверджують аналітики, класичні страхувальники не постраждали від переходу на змішану систему. Сплачувати більше коштів почали ті, хто брав участь у схемах оптимізації оподаткування, або ті, у кого рівень сплати податків був украй низьким.