Новини

В Україні підвищуватимуть соціальні стандарти

02.12.2015 / 16:13
 В Україні підвищуватимуть соціальні стандарти

Урядовий проект Державного бюджету на 2016 рік передбачає підвищення соціальних стандартів на 12% та збільшення видатків на національну безпеку і оборону до 100 млрд.  грн. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні уряду. 

Він нагадав, що один із основних критеріїв отримання Україною третього траншу Міжнародного валютного фонду і загальної підтримки від зовнішніх кредиторів в розмірі 4 млрд.  дол. США, «полягає в тому, наскільки будуть збалансовані і економічно ефективні як податкова реформа, так і закон про державний бюджет».

Один із базових критеріїв проекту держбюджету, який опрацьовується урядом, — це бюджетний дефіцит розміром 3,7% ВВП.

«Ми пропонуємо провести радикальну податкову реформу, яка допоможе малому і середньому бізнесу розвиватися, створювати робочі місця, підвищити свою економічну активність, і, відповідно — збільшити надходження як у свій бізнес, так і до державного бюджету», —зазначив глава уряду.

Він підкреслив, що державі необхідно суттєво скоротити видатки державного бюджету. Водночас Арсеній Яценюк наголосив, що при прийнятті рішення про зменшення видатків Уряд не піде на зменшення соціальних витрат і «соціальні стандарти в 2016 році за урядовим проектом підвищуються на 12%».

Основна стаття витрат, нагадав Арсеній Яценюк, лежить в площині національної безпеки і оборони: «Російська агресія проти України і російська війна проти України не завершена. Саме тому уряд пропонує підвищити розмір фінансування національної безпеки і оборони на 10 мільярдів».

Таким чином загальний обсяг фінансування національної безпеки і оборони з загального і спеціального фонду становитиме 100 млрд.  грн.

Уряд також планує суттєво збільшити фінансування капітальних витрат і регіонального розвитку, у тому числі і тих громад, які об’єдналися: «Загальний обсяг фінансування з фонду регіонального розвитку буде становити 5,7 млрд.  грн. Це гроші, які підуть на місця: на лікарні, школи, інфраструктуру, будівництво доріг. Це те, що сьогодні потребують громади», - зазначив Прем’єр-міністр.

Арсеній Яценюк також заявив, що Міністерство фінансів України разом із західними консультантами напрацювало «базову потужну і ефективну податкову реформу»:

«Ми готові до повного діалогу з нашими партнерами по коаліції. Що стосується кращих ініціатив від народних депутатів України, які лежать в площині адміністрування податків, прозорої і ефективної системи відшкодування податку на додану вартість, для того щоб не було жодного ручного впливу на відшкодування ПДВ. Ми підтримуємо всі ці ініціативи, і вони будуть включені до проекту Податкового кодексу, який повинен бути підтриманий членами українського Парламенту.

Сподіваюся, що протягом цього тижня ми завершимо всі технічні консультації з народними депутатами України, що буде набагато вищий інтерес до реальної співпраці з урядом, що ні в кого немає політичного інтересу в протистоянні по податковій реформі, яку пропонує уряд і яка необхідна країні, і бюджету, який відповідає як основам фінансової стабільності, так і соціальним критеріям, які повинні бути забезпечені урядом», — наголосив він. 


Сергій Собуцький