Новини

Шукати консенсусу і якісних рішень

03.12.2015 / 10:30
Шукати консенсусу і якісних рішень

Аналіз податкової реформи уряду: погляд незалежних експертів

Під час засідання «круглого столу» на тему «Податковий кодекс Міністерства фінансів України: перший погляд експертів» аналітики, які спеціалізуються на різних аспектах оподаткування, обмінялися думками і висловили кожен власну незаангажовану точку зору на податкову реформу, представлену урядовцями.

  Так, модератор «круглого столу», керівник Українського медіа-центру реформ Тарас Качка резюмував, що обидва проекти фактично фіксують ті ідеї, які обговорюються щодо адміністрування податків. Існують навіть намагання об’ єднати деякі з цих ідей. Тож ми знаходимося в ситуації, коли маємо шукати консенсусу і якісних рішень реалізації податкової реформи.

 На унікальності  ситуації наголошував і партнер Ernst &Young Володимир Котенко, який заявив: «Нині є два законопроекти, які можна об’єднувати і встигнути прийняти документ до червня 2016 року, як того вимагає закон. Несхвалення кодексу до 1 січня 2016 року може бути виграшем для податкової реформи. Струшувати бізнес під Новий рік новими правилами неприйнятно. Адже тут роботи не на місяць і не на два».

Не поспішати з прийняттям кодексу «під ялинку», ідеї мають бути реалізовані в деталях, — переважно такими були головні меседжі присутніх на заході експертів.


Інна ГОЛОВКО