Новини

Передати не можна знищити

04.12.2015 / 11:17
Передати не можна знищити

Чим може обернутися передача конфіскованих сигарет в АТО

В оприлюдненій 1 грудня на сайті Мінфіну новій редакції Податкового кодексу України прописано положення про безоплатну передачу військовим конфіскованих тютюнових виробів. Експерти податкової галузі застерігають: якщо така норма набере чинності, то слугуватиме підтримкою тіньовому ринку тютюнових виробів.

«Тимчасово, до 31 грудня 2016 року, вилучені з набранням чинності рішення суду в дохід держави, визнані безхазяйними, по які не звернувся власник до кінця терміну зберігання, і такі, що перейшли на інших законних підставах у власність держави тютюнові вироби, які обліковуються станом на 1 січня 2015 року, не підлягають обов’язковому знищенню за умови безоплатної передачі органами, які їх вилучили, у володіння й користування Міністерства оборони України, Збройних Сил України, інших військових формувань, їх з’єднань, військових частин і підрозділів», – записано у проекті Податкового кодексу.

Операції з такою безоплатною передачею звільняються від оподаткування акцизним податком, – наголосили учасники дискусії, що були присутні на засіданні «круглого столу» на тему «Податковий кодекс Міністерства фінансів України: перший погляд експертів». Аналітики нагадали, що проти відправлення конфіскованих тютюнових виробів в АТО виступали й волонтери, і практично всі фракції. Адже конфіскат – важливий речовий доказ, що підлягає знищенню по завершенню терміну зберігання. Передавати кому-небудь конфіскат, на думку фахівців ринку, – означає підтримувати нелегальний ринок.

Довідка.

Акциз на сигарети планується збільшити на 40% – до 318,26 грн. за 1 тис. шт. і збільшуватиметься щорічно на 7%, що становитиме до 2020 року 429,29 грн. Адвалорна ставка акцизу на сигарети збільшиться на 25% – до 15% максимальних роздрібних цін з ПДВ (в 2015 році – 12% без ПДВ) і в 2017-2020 роках не змінюватиметься.


Інна Головко