Новини

Президент ініціює пришвидшення податкової реформи

09.12.2015 / 09:20
Президент ініціює пришвидшення податкової реформи

Під час 16-го засідання Національної ради реформ Петро Порошенко поставив завдання до Нового року ухвалити зміни до податкового законодавства і бюджет на 2016 рік.

Президент підкреслив, що йдеться не лише про необхідність прийняття державного бюджету, оскільки необхідно фінансувати видатки, включаючи оборону. «Мова йде про те, що прийняття бюджету та змін до податкового законодавства є умовою для отримання фінансування від Міжнародного валютного фонду. На сьогоднішній день фінансування МВФ є однією з ключових умов забезпечення фінансової стабільності держави», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави висловив впевненість в тому, що компроміс між двома підходами (урядовим проектом реформи і законопроектом №3357 щодо податкової лібералізації. – Ред.) буде знайдено і оформлено у відповідний законопроект. Президент також відзначив необхідність максимально прискорити розгляд цього законопроекту у Парламенті.

В цілому зміни до податкового законодавства мають  відповідати трьом вимогам: стимулювати розвиток економіки; сприяти істотному скороченню податкового навантаження на бізнес, спрощенню адміністрування; не повинні обернутися втратами для бюджету. «Це можна забезпечити лише нашою спільною об’єднаною роботою», – заявив Глава держави.

Пропонується, зокрема, визначити на 2016 рік ставки ПДФО і податку на прибуток підприємств на рівні 18%, у 2017 рік зменшити ставку ПДФО на 1%, а на 2018 рік «визначили орієнтир, за яким ми маємо досягнути максимум 20-відсоткового навантаження на фонд заробітної плати – приблизно 10% ПДФО і 10% – ЄСВ».

 

Також Глава держави запропонував розглянути можливість запровадити ставки з 1 січня, дати бізнесу три місяці на ознайомлення з новаціями, із тим, щоб з 1 квітня податкові зміни ввести у дію.