Новини

Міністр фінансів розповіла про компромісний варіант податкової реформи

09.12.2015 / 11:10
Міністр фінансів розповіла про компромісний варіант податкової реформи

За словами Наталії Яресько, його сформовано на базі проекту Міністерства фінансів, але з урахуванням пропозицій від народних депутатів.

При цьому, як повідомила міністр на своїй сторінці у Фейсбуці, до уваги бралися ті пропозиції народних обранців, що відповідають «нашій філософії реформи та які можливо запровадити без розбалансування системи державних фінансів».

Ключові новації цих пропозицій - запровадження ставок 18% з ПДФО та податку на прибуток вже з наступного року, 17% з 2017 р. «Нагадаю, що ми також пропонуємо кардинально знизити оподаткування зарплат та вже в наступному році знизити ЄСВ з близько 41% до 20%», - зауважила Наталія Яресько. Також серед новацій - запровадження перехідного періоду для сільськогосподарських підприємств для переходу на загальну систему оподаткування, ціла низка важливих моментів в адмініструванні податків. Йдеться, зокрема, про демілітаризацію податкової міліції, створення електронного кабінету платника податків, створення автоматичної системи відшкодування ПДВ тощо.

 

Цей варіант реформи вже отримав схвалення Президента України Петра Порошенка. Міністр фінансів висловила сподівання на якнайшвидше його подання на голосування до Верховної Ради.