Новини

Нові пріоритети податкової системи

10.12.2015 / 11:10
Нові пріоритети податкової системи

Уряд постатейно працює над новою редакцією Податкового кодексу і проектом закону України про державний бюджет.

Як зазначив на засіданні уряду Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, мета нового податкового законодавства — прозорість в податковій системі, нова система адміністрування і спрощення сплати податків, зниження податкових ставок в основі своїй в сплаті податків на заробітну платню, а також прозора система відшкодування податку на додану вартість.

Арсеній Яценюк, зокрема, підкреслив, що уряду вдалося багато зробити в новій системі збору податку на додану вартість через електронну систему адміністрування ПДВ: щомісяця іде додаткове перевиконання доходів від податку на додану вартість від 2 до 3 млрд.  грн., які раніше просто розкрадалися через схеми.

«Тепер наш обов’язок перед бізнесом — запровадити таку саму прозору систему реєстрації податкових накладних і відшкодування податку на додану вартість за найбільш прозорою і чіткою процедурою», — наголосив глава уряду.

Арсеній Яценюк також повідомив, що уряд постатейно працює над новою редакцією Податкового кодексу і проектом закону України про державний бюджет. Він нагадав, що 8 грудня відбулося засідання Національної ради реформ, на якому вдалось прийти до компромісу в частині правильної, ефективної і економічно стимулюючої податкової реформи.

З огляду на те, що для вивчення платниками податків нових умов ведення бізнесу необхідний час, погоджено, що в прикінцевих положеннях Податкового кодексу всі ставки податків будуть запроваджені з 1 січня наступного року, а тіло Податкового кодексу, яке підготовлено, набуде чинності з другого кварталу наступного року.

«В українського бізнесу буде три місяці на те, щоби детально вивчити Податковий кодекс. Якщо треба буде внести необхідні зміни, у нас для цього буде цілий квартал. З одного боку, це дає можливість зменшити ставки податків одразу з 1 січня. З іншого — дає змогу для українського бізнесу, для уряду та членів парламенту протягом трьох місяців ретельно ще раз опрацювати цей законопроект і ввести його в дію з другого кварталу 2016 року», — підкреслив Арсеній Яценюк.

Він також висловив сподівання, що цей законопроект буде проголосований у парламенті: «Ми всі по одну сторону наших цілей — економічного зростання і стабільності, створення робочих місць, збільшення надходжень як для підприємств, так і для державного бюджету», — наголосив Прем’єр-міністр України.