Новини

Відновити добробут громадян

10.12.2015 / 12:30
Відновити добробут громадян

Вчора, 9 грудня, під час публічного звітууУряду за рік міністр фінансів України Наталія Яресько підбила підсумки роботи економічного блоку та окреслила нові горизонти діяльності.

Наталія Яресько наголосила на тому, що завдяки роботі економічного блоку наступні роки мають бути для України легшими. «Нам вдалося захистити нашу країну від фінансового колапсу, розірвати це порочне коло і створити умови для того, щоб українці мали підстави очікувати кращого майбутнього. В можливості нашого успіху сумнівалися і всередині України, і подекуди – за її межами. Але ми з вами змогли його досягти».

 

Одним із найважливіших результатів, які дали змогу припинити девальвацію гривні та двозначні темпи інфляції, стала можливість заручитися підтримкою закордонних партнерів, відкривши міжнародні кредитні лінії, зокрема ухвалити кредитну програму з МВФ у розмірі 17,5 млрд. дол. на найближчі чотири роки, а також домовитися з двосторонніми та багатосторонніми партнерами України про отримання додаткового фінансування у розмірі 5,2 млрд. дол.

 

Втім умовою для відкриття усіх цих міжнародних кредитних ліній є здійснення реформ, – наголосила Наталія Яресько.

 

Реструктуризація зовнішнього боргу та зменшення суми, яку Україна має виплатити кредиторам протягом наступних трьох років на 15,2 млрд. дол., по суті, дає час, аби досягти економічного зростання і відновити добробут громадян. Наталія Яресько акцентувала увагу на вирішенні  проблеми реструктуризації боргу, без чого Україна залишилася б відрізаною від зовнішніх ринків і тривалий час не мала б жодних шансів на економічне  відновлення і розвиток.

 

У звіті міністр фінансів наголосила на тому, що розпочато вкрай важливий процес зменшення дефіциту бюджету і зменшення державних видатків. Важливо, що в уряді змогли це зробити, одночасно забезпечивши достатнє фінансування всіх державних потреб. «Завдяки системним зусиллям Міністерства фінансів та всього уряду у проекті державного бюджету на 2016 р. рівень держвидатків знизиться до 41% ВВП», – заявила Наталія Яресько.

 

Очільниця Мінфіну приділила увагу перспективам розвитку місцевих громад, задля чого було проведено фіскальну децентралізацію, коли місцевому самоврядуванню було передано частину повноважень та фінансових ресурсів. «Адже громади краще, аніж центральна влада, зможуть вирішити, яку дорогу відремонтувати чи в якому районі слід будувати новий дитячий садок. Реальний обсяг фінансового ресурсу (по загальному фонду) на місцях вже збільшився на 42,5%, або 26,8 млрд. грн.», – резюмувала міністр.

 

У контексті створення умов для реального і стрімкого економічного зростання Наталія Яресько окремо зупинилася на питаннях оновлення і вдосконалення законодавчої бази, що має стати підгрунтям для посилення банківської системи, а також податкової реформи, оновлений, компромісний проект якої був презентований на засіданні Національної ради реформ.

 

Оскільки податкова реформа та боротьба з корупцією – невід’ємні складові вдосконалення системи управління державними фінансами, Наталія Яресько акцентувала на кількох найвагоміших досягненнях Мінфіну на шляху подолання цього явища – запровадження системи електронних закупівель в самому Мінфіні; створення порталу E-data для прозорого відстеження усіх державних витрат; розробка та початок впровадження інституційної реформи ДФС, що включає запровадження електронних сервісів, скорочення штату ДФС на 30% до кінця цього року, звільнення майже всієї керівної ланки та набір нових кваліфікованих спеціалістів на основі відкритих конкурсів та кращих світових практик,∙розробка структурної реформи корпоративного управління державних банків,∙початок реструктуризації Державної фінансової інспекції.