Новини

На захисті своїх

11.12.2015 / 13:50
На захисті своїх

Україна активно використовує інструменти СОТ для захисту вітчизняних товаровиробників на зовнішніх ринках.

Про це повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

В результаті застосування до товарів з України неправомірних обмежень технічного характеру зі сторони РФ експорт до цієї країни товарів залізничного призначення – рухомого складу, стрілочних переводів, іншого залізничного обладнання та комплектуючих – знизився з 1,7 млрд. дол. у 2013 році до 51 млн. дол. протягом першої половини 2015 року.

Захист прав та інтересів України в торговельно-економічній сфері з використанням механізму СОТ – одне з пріоритетних завдань, що належать до компетенції Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Тому під час консультацій з РФ, які відбулися 04.12.2015р. в рамках цієї процедури, були обговорені питання щодо дискримінаційних дій російської сторони стосовно української залізничної продукції та порушення нею угод СОТ.

«Міністерство на постійній основі моніторить та аналізує торговельні обмеження українського експорту, за результатами приймаються рішення про доцільність внесення торговельних занепокоєнь України на розгляд профільних комітетів СОТ, а також використання інструментів СОТ для захисту інтересів вітчизняних товаровиробників на зовнішніх ринках», – зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

Крім залізничного обладнання, схожі обмеження накладаються російською стороною на цілу низку харчових продуктів та напоїв із України: сіль, кондитерські вироби, пиво, соки, молочні продукти. Якщо дискримінаційні заходи не будуть припинені, Україна змушена буде порушити нову суперечку в рамках правил і процедур СОТ. Проект запиту в Орган врегулювання суперечок СОТ щодо забороненої до ввезення в РФ цієї української продукції вже опрацьовується.

«Щоб не обмежувати права будь-якої країни — члена СОТ, консультації є конфіденційними. Першим завданням механізму вирішення спорів зазвичай є відміна заходів, які не відповідають положенням угод СОТ. Якщо ж під час консультацій сторонами не досягнуто порозуміння – країна-позивач готує запит про створення незалежної Групи експертів, яка розглядає аргументи кожної зі сторін і приймає рішення щодо правомірності відповідних заходів», – пояснила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська.

Довідково: з 28.07.2014 року РФ запроваджено обмеження щодо молочної продукції та сирів, з 31.07.2014 – соків, з 13.11.2014 – сироподібної продукції, з 10.12.2015 – курятини, з 28.07.2014 – плодоовочевих та рибних консервів, з 22.10.2014 – підкарантинної рослинної продукції, з 24.04.2015 – шпалер, а з 15.06.2015 – мийних засобів.