Митна справа

Митне оформлення: перші ознаки спрощення

11.12.2015 / 18:40
Митне оформлення: перші ознаки спрощення

Як мінімізують ризики ухилення від сплати митних платежів.

За інформацією Одеської митниці, відтепер підприємства-виробники зі статусом великих платників податків розмитнюватимуть сировину для власного виробництва за ціною договору. Доручення про спрощення митного оформлення сировини для власного виробництва підписала очільниця Одеської митниці Юлія Марушевська.

Це нововведення, повідомляє чиновниця, вона обговорила з керівниками близько тридцяти великих підприємств і переконана, що воно  сприятиме збільшенню виробництва, оптимізації витрат, створенню додаткових робочих місць і має вплинути на ціну продукту для кінцевого споживача. Важливо, що такий крок мінімізуватиме і ризики ухилення  від сплати митних платежів.

На користь перших новацій реформування свідчить і статистика: із нововведеннями витрати перевізників зменшилися в 7 разів.

Якщо до листопада поточного року мінімальна вартість митного оформлення для перевізника становила 170 доларів, то сьогодні деякі послуги безоплатні, а мінімальна вартість оформлення становить 580 гривень.

«Ця сума вже прив’язана до національної валюти, що дає змогу перевізникам фіксувати ціни і чіткіше планувати свою діяльність», – наголосила Юлія Марушевська.