Новини

Податок древній і дуже важливий

14.12.2015 / 18:20
Податок древній і дуже важливий

Юристи пояснили, як сплачений податок на майно може капіталізуватися в нерухомості платників податків.

Податок на майно завжди був для суспільства однією з найчутливіших тем. Щораз дискусії експертів на цю тему зводяться або до того, що його доцільно скасувати, або варто замінити непрямим податком. Почесний президент ЮК Jurimex Данило Гетманцев на одній з останніх прес-конференцій, присвячених обговоренню проекту податкового кодексу, акцентував увагу на важливій ролі податку на нерухомість у бюджетних відносинах, зокрема, у розвитку місцевої інфраструктури, стимулюванні активності місцевих громад, і необхідності серйозної роботи над законодавчими нормами, що регламентують його адміністрування.

Юрист нагадав, що податок на майно — дуже древній, один із найперших. Замінити його непрямим податком або яким-небудь іншим — несправедливо. Передусім виходячи з його природи. «Ми платимо місцевий податок на нерухомість, землю, якою володіємо. Орган місцевого самоврядування розпоряджається цими грішми. Скажімо, будує дорогу, поліпшуючи інфраструктуру того населеного пункту, де перебуває нерухомість. Таким чином, сплачений податок за логікою речей і за нормальних бюджетних відносин капіталізується у вартості житла, — аргументував свою точку зору Данило Гетманцев. — Адже житло з хорошою дорогою коштує дорожче ніж житло з поганою. Такий зв’язок в оподаткуванні — велика рідкість і втратити її, скасувавши цей податок, буде неправильно».

 На думку юриста, через невеликі обсяги цього податку держава не приділяла йому належної уваги, займаючись ним в останню чергу. Такої кількості протиріч, пробілів, які існують у регулюванні податку на нерухоме майно й інших різновидах цього податку, напевно, немає ніде більше в податковому кодексі.

Зі слів Данила Гетманцева, недавно було підготовлено законопроект про внесення змін до податкового кодексу саме в частині вдосконалення законодавчих норм щодо податку на майно. Але, на жаль, в обох варіантах податкової реформи не були враховані розроблені юристами положення. «Робота над помилками», зі слів юриста, проведена  хіба що у варіанті Мінфіну, де зазначено, що в межах населених пунктів податок встановлюватиме не орган місцевого самоврядування, а ради органів місцевого самоврядування, їх об’єднання між собою. Тому тут уже намічаються певні рухи, хоча основні проблеми платників податків, на жаль, знову не враховані, — резюмував Данило Гетманцев.


Інна ГОЛОВКО