Новини

Пивовари просять переглянути рішення уряду

14.12.2015 / 19:40
Пивовари просять переглянути рішення уряду

Передбачене в змінах до оподаткування 100% зростання ставки акцизу на пиво ставить галузь на межу повного колапсу, вважають бровари

Українські майстри пивної справи звернулись до президента Петра Порошенка з відкритим листом, в якому висловили незгоду з податковими нововведеннями, закладеними на 2016 рік.

Кабінет міністрів України зареєстрував проект Закону про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні. На думку пивоварів, законопроект для їх галузі не передбачає ані конкурентних умов в оподаткуванні, ані тим більше стимулювання економічної діяльності. Водночас галузь буде поставлена на межу колапсу.

Наразі, зі слів пивоварів, стан галузі катастрофічний.  Вони порахували, що збільшення надходжень до бюджету внаслідок запропонованого різкого зростання ставки акцизу відбудеться лише на папері. На їх думку, через підвищення акцизу падіння обсягів ринку за попередніми розрахунками складатиме до 25-30%, відтак реальні акцизні надходження до бюджету можуть збільшитися лише на 40-50%. Водночас, зменшення — внаслідок падіння ринку — надходжень від інших податків (ПДВ, податок на прибуток, ЄСВ, ПДФО як у пивоварній, так і в усіх суміжних галузях), а також утримання державою скорочених працівників всіх цих галузей може не лише звести нанівець 40% додаткових надходжень від акцизу, але й цілком імовірно призведе до від’ємного результату.

Натомість, збільшення ставки акцизу на 40% (а не на 100%) дасть збільшення акцизних зборів приблизно на ті ж самі 40%, а надходження від інших податків зростуть як по пивоварній, так і по всіх суміжних галузях, — вважають бровари.


Сергій Собуцький