Новини

Пам’ять, довша за роки

17.12.2015 / 15:30
Пам’ять, довша за роки

Працівники Головного управління ДФС у Полтавській області вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Катастрофа на ЧАЕС сколихнула світ своєю величезною руйнівною силою, а згодом здивувала мужністю, відвагою й самовіддачею сотень патріотів, хто першим вступив у бій з так званим тоді «мирним атомом», який вийшов з-під контролю людини. Покликаний для добра, він приніс на землю розруху, горе і смерть. Страшні наслідки аварії ми відчуваємо й досі, прагнучи здолати чи хоча б залічити практично невиліковні хвороби, які, на жалі, успадковують наші діти і онуки.

Їх називають по-різному: чорнобильці, ліквідатори, вогнеборці, словом, герої, які ціною власного здоров’я врятували життя мільйонам своїх співвітчизників.

У Головному управлінні ДФС України уже стало доброю традицією збиратися в день вшанування ліквідаторів ЧАЕС на урочисту церемонію за участю винуватців - податківців-ліквідаторів, представників місцевого осередку ВГО «Асоціація ветеранів ДПС України», Полтавської обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників органів ДФС, активістів обласних та районних організацій Полтавського обласного громадського об’єднання «Союз Чорнобиль» та пенсіонерів податкової служби Полтавської області - ліквідаторів аварії на ЧАЕС .

 В. о. начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Борис Сидоров, вітаючи гостей, повідомив, що й сам добре знайомий з тими жахливими подіями квітня 1986 року. «Довгі роки український народ продовжує боротьбу з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, дбаючи, щоб майбутні покоління не відчували їх на собі. І ліквідатори - нинішні працівники Головного управління ДФС у Полтавській області й ліквідатори-ветерани, як пройшли крізь жорстокі випробування катастрофою, повсякчас наголошують, що найцінніше, що є в світі - це людське життя. І яких би високих цивілізацій не досягло людство, необхідно нам повсякчас дбайливо ставитися до навколишнього середовища, у якому жити прийдешнім поколінням. Ми не маємо права залишити їм «випалену землю».

 Голова Полтавської обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників органів ДФС Ольга Клочко відзначила, що «Із плином часу обсяг негативних наслідків екологічної катастрофи постають дедалі чіткіше. Втім, більш відчутною є загроза звикання до тематики Чорнобиля. Ми маємо пам’ятати і по можливості допомагати людям, які постраждали від цього лиха, та особливо тим, хто ліквідув його наслідки.»

 Під час зустрічі ліквідатори отримали подяки за активну громадянську позицію та особисту мужність, виявлені під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, поділилися спогадами про ті буремні дні та переглянули спогади, зафіксовані у фільмі.

Учасники зібрання вклонилися пам’яті загиблих під час страшної катастрофи, поклали квіти біля пам’ятного знаку аварії на Чорнобильській АЕС та відвідали Свято-Успенський собор, де помолилися за загиблими внаслідок Чорнобильської трагедії.

ДОВІДКОВО

Указом Президента України від 10 листопада 2006 року День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відзначається щорічно 14 грудня, у день закінчення будівництва саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.


За матеріалами Головного управління ДФС у Полтавській області