Новини

«Укрпиво» просить переглянути рішення уряду щодо підвищення ставки акцизу на пиво

17.12.2015 / 18:30
«Укрпиво» просить переглянути рішення уряду щодо підвищення ставки акцизу на пиво

Про це йдеться у відкритому листі компанії до Президента України Петра Порошенка

У листі, зокрема, зазначається, що пивовари вимушені звернутися до Президента у такий незвичний спосіб, позаяк жодних інших інструментів для захисту їхніх законних прав та економічних інтересів держави не залишилося.

На їх думку, проект Закону України «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні», на жаль, всупереч назві, не передбачає для броварної галузі ані конкурентних умов в оподаткуванні, ані тим більше стимулювання економічної діяльності.

Передбачене Законопроектом 100% зростання ставки акцизу на пиво ставить галузь на межу повного колапсу, — йдеться у листі.

Пивовари наголошують, що прагнуть сплачувати до державного бюджету чесні і гідні податки, але не руйнуючи власний бізнес, а розвиваючи його.
З їх слів, пропозиція уряду є просто нелогічною, не ґрунтується на реальних розрахунках і взагалі викликає подив байдужість чиновників до катастрофічного стану галузі.

Автори звернення підкреслюють, що при підвищенні акцизу на 100%, падіння обсягів ринку за попередніми розрахунками складатиме до 25-30%, відтак реальні акцизні надходження до бюджету можуть збільшитися лише на 40-50%. Водночас, зменшення — внаслідок падіння ринку — надходжень від інших податків, як от ПДВ, податку на прибуток, ЄСВ, ПДФО як у пивоварній, так і в усіх суміжних галузях, а також утримання державою скорочених працівників всіх цих галузей може не лише звести нанівець ці 40% додаткових надходжень від акцизу, але й цілком імовірно призведе до від’ємного результату.

Натомість, збільшення ставки акцизу на 40% (а не на 100%) дасть збільшення акцизних зборів приблизно на ті ж самі 40%, а надходження від інших податків зростуть як по пивній, так і по всіх суміжних галузях. Тобто, це забезпечить значно кращий результат для держави, — переконані пивовари.

Вони також нагадали, що впродовж тривалого часу декларується прагнення до детінізації української економіки. Але такі «реформи» на алкогольному ринку, на їх думку, лише збільшать його перехід у тінь.

«Ми просимо ще раз звернути увагу на наші аргументи та розрахунки, і переглянути рішення Уряду щодо відсотку підвищення ставок акцизного збору на пиво на 2016 рік. Ми можемо зберегти бізнес та сталі надходження до бюджету держави тільки, якщо будемо чути одне одного», — резюмували автори звернення до Президента України.


Сергій СОБУЦЬКИЙ