Новини

Маєш нерухомість — плати по максимуму

18.12.2015 / 09:00
Маєш нерухомість — плати по максимуму

Особливості податку на нерухомість для киян

Наступний рік для киян стане суттєво важчим фінансово, ніж нинішній — до звичайних витрат можуть додатися нові. Власникам житла, яке перевищує площу 60 кв. м, можливо, доведеться оплачувати податок на «умовну розкіш». Зараз у Київраді обговорюють варіанти проектів бюджету-2016 — єдиного рішення наразі немає.

У Кабінеті Міністрів України вважають, що місцеві власті повинні самі опікуватися своїми бюджетами й знаходити засоби на власний розсуд. Наприклад, можна вводити місцеві збори, але якщо креатива немає, найбільш реальний варіант наповнення бюджету — податок на нерухомість.

Його розмір, як сказано в проекті держбюджету, місцеві власті можуть установити від 0 до 3% від мінімальної зарплати, помножений на кількість квадратних метрів «зайвої» площі. А це все, що понад 60 кв. м, причому незалежно від того, скільки людей там зареєстровано.

У підсумку, наприклад, за квартиру в 72 кв. м (при 3% податку) власник квартири повинен заплатити близько 500 грн. на рік. У випадку, якщо Мінфін погодиться на вимогу МВФ стягувати податок за всю площу, за ту ж квартиру доведеться сплатити близько 3000 грн. на рік.

Експерти відзначають, якщо київські власті підуть на 3% податок на нерухомість, те це для жителів столиці буде катастрофою. З іншого боку, як уважають депутати, у бюджеті міста буде діра. І говорити про субсидії, регулярні виплати зарплати бюджетникам, не говорячи про ремонт доріг, під’їздів і будівництво розв’язок, не доводиться.

Дискусії з цього приводу тривають.


Сергій СОБУЦЬКИЙ