Новини

Реформування енергосектора: програма підтримки

18.12.2015 / 16:00
Реформування енергосектора: програма підтримки

Європейський Союз виділив Україні перший транш на суму п’ять млн. євро.

За даними прес-служби представництва ЄС в Україні, у рамках програми ЄС «Підтримка впровадження енергетичної стратегії України» Європейський Союз виділив нашій країні перший транш на суму п’ять млн. євро.

Зі слів очільника представництва ЄС в Україні Яна Томбінського, перший транш у рамках цієї програми є визнанням того, що Україна рухається в правильному напрямку реформування енергетичного сектору.

«Ми наполегливо закликаємо до подальших кроків, зокрема, до прийняття закону про регулятор, ринок електроенергії, низки законів про енергоефективність, а також прийняття рішень про розподіл функцій «Нафтогазу», — наглосив Ян Томбінський.

У цілому бюджет програми становить 45 млн. євро. За виконання Україною певних зобов’язань і за показниками результативності в 2015-2017 роках будуть надані наступні транші. Така допомога сприятиме зниженню рівня забруднення довкілля, пов’язаного з виробництвом електроенергії, а також дасть можливість реформувати ринок електроенергії, поліпшити якість нафтопродуктів. Програма також підтримуватиме обладнання сховищ для нафти й нафтопродуктів.