Новини

$13 мільйонів — для тіснішої співпраці

18.12.2015 / 16:45
$13 мільйонів — для тіснішої співпраці

Таку суму впродовж п’яти наступних років виділить Канада на підтримку малих та середніх підприємств в Україні та розвиток двосторонньої торгівлі.

Про це повідомила міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд під час зустрічі міністрів країн-членів ВТО у Кенії.

Влітку цього року між Канадою та Україною було укладено договір про зону вільної торгівлі, який, на жаль і досі не набув чинності. Минулого року товарообіг між Канадою та Україною досяг 244 млн.  дол. Та є сподівання, що вже наступного року він може суттєво зрости, оскільки впродовж п’яти років Канада виділить $13 млн.  на підтримку малих та середніх підприємств в Україні та розвиток двосторонньої торгівлі. Така важлива грошова підтримка партнерів допоможе українським підприємствам більш широко заявити про себе не лише на канадському, а й на світовому ринку.

«Канада допоможе українському приватному та державному сектору скористатися перевагами нових торговельних можливостей, створених зоною вільною торгівлі між країнами. Сприяючи конкурентоздатності та розширенню українських малих та середніх підприємств, ми разом прагнутимемо взаємного процвітання», — заявила під час зустрічі міністр міжнародної торгівлі Канади.

Є сподівання, що проект допоможе малим та середнім підприємствам, особливо очолюваним жінками, здобути певні навички, знання та засоби, необхідні для експорту продукції та послуг до канадського та іншого ринків, а також залучати з Канади інвестиції з метою розширення бізнесу.

Канада також надасть приватному та державному сектору української економіки технічну допомогу щодо пошуку найвигідніших торговельних можливостей, створених зоною вільної торгівлі.

«Канада сприятиме тривалому економічному зростанню України. Збільшуючи торгівлю та інвестиції для українського бізнесу, ми допомагаємо покращити життя найбідніших та найуразливіших жителів країни», — підсумувала міністр міжнародного розвитку Канади Марі-Клод Бібо.