Новини

Пожвавити ринок може повне скасування податків на ці авто, вважають експерти

20.12.2015 / 16:20
Пожвавити ринок може повне скасування податків на ці авто, вважають експерти

Пожвавити ринок може повне скасування податків на ці авто, вважають експерти. 

В Україні дотепер відсутный офіційний продаж електромобілів, зазначають експерти. Ті кілька сотень електрокарів, що їздять по вітчизняних дорогах завезені або ентузіастами, або куплені в «сірих» імпортерів.

Така ситуація пояснюється тим, що для українців даний вид транспорту залишається занадто дорогим задоволенням.

Відповідно до чинного податкового законодавства, купівля електромобіля обійдеться в середньому на 5 тис.  євро більше його базової ціни. У підсумку, популярні у світі електрокари марок Nissan, Renault і Mitsubishi стають в Україні в середньому на 30-40% дорожче своїх бензинових аналогів.

При цьому в багатьох країнах існують спеціальні програми заохочень переходу водіїв на електромобілі — так звані субсидії. Приміром, у Німеччині електромобіль можна придбати від 23 тис.  євро, у Франції — від 18 тис.  євро.

В Україні нічого подібного немає. До того ж не вдалося поміняти оподаткування так, щоб стимулювати ввезення електромобілів і можливе їхнє виробництво в Україні. Народні депутати наприкінці листопада, щоправда, прийняли закон, що скасовує імпортне мито, але відмовилися анулювати 20% ПДВ.

Експерти переконані, що повне скасування податків на електрокари є найбільш перспективною тактикою розвитку ринку.


Сергій СОБУЦЬКИЙ