Новини

Спочатку – держбюджет…

22.12.2015 / 11:05
Спочатку – держбюджет…

Сьогодні, 22 грудня 2015 р., Верховна Рада України розгляне питання, пов’язані із прийняттям Державного бюджету на 2016 рік.

Як зазначається в порядку денному роботи парламенту, зокрема планується розглянути проект постанови № 3000-П «Про особливості процедури розгляду законопроектів, пов’язаних із прийняттям проекту закону України про Державний бюджет України на 2016 рік». Налаштовані в парламенті й подискутувати про проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році». Даний законопроект, на основі якого й буде верстатися головний фінансовий документ країни, хоч і анонсований до розгляду на 16:00, дотепер не є офіційно зареєстрованим. «Проводять засідання уряду, ми – комітету й вносимо на 16», - прояснила ситуацію народний депутат України, член Комітету ВР з питань податкової та митної політики Оксана Продан. У свою чергу, лідер БПП Юрій Луценко з парламентської трибуни аргументував відсутність документа на веб-сайті Ради тим, що над ним працювали всю ніч.

Щодо строків проходження закону про держбюджет у парламенті, то, за словами Оксани Продан, його потрібно встигнути прийняти до нового року. «По-перше, ми сьогодні повинні зробити все можливе й неможливе для того, щоб прийняти бюджет до кінця року, тому що він нам потрібен і з політичної, і з економічної точок зору. По-друге, прийняти бюджет так, щоб не нашкодити жодній соціальній групі людей, жодному пенсіонеру й роботодавцю. Ми повинні зважити всі «за» і « проти», щоб зробити його дійсно українським», - зазначила парламентарій. Її колега по фракції Олексій Гончаренко більш оптимістичний і прогнозує прийняття держбюджету-2016 уже в цей четвер, 24 грудня. «Саме в цей день народні депутати країни повинні будуть підтримати проект закону про державний бюджет», - впевнений депутат.

Разом з тим перспектива реалізації повноцінної, а не точкової, податкової реформи відкладається на наступний рік. «Ми повинні до 1 липня прийняти нову редакцію реформованого Податкового кодексу, і тоді готувати проект бюджету на 2017 рік», - зазначила Оксана Продан. Такий підхід, до слова, повністю відповідає ст. 4.1.9 Податкового кодексу щодо неможливості внесення змін до будь-яких елементів податків і зборів пізніше, ніж за шість місяців до початку нового бюджетного періоду.


Ольга ГЕРМАНОВА