Новини

Реєстр відшкодування ПДВ

22.12.2015 / 18:40
Реєстр відшкодування ПДВ

ПДВ буде відшкодовуватися в порядку черги.

Новий Податковий кодекс передбачає створення реєстру відшкодування податку на додану вартість для імпортерів. Про це йдеться в пояснювальній записці до нового законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році, зареєстрованому у Верховній Раді України за № 3688.

Зокрема, зазначено, що законопроект передбачає встановлення однакових прав відшкодування ПДВ для всіх платників у порядку черги. Для цього буде створена офіційна публікація інформації про відшкодування ПДВ з бюджету у вигляді реєстру з відображенням у ньому даних про платника податків, заявленої до відшкодування з бюджету суми податку та стан її відшкодування.

Контролюючим органам заборонять скасовувати суми податкового кредиту за формальними ознаками, єдиною причиною відміни може стати помилка в ІПН платника податків.

Також у разі несвоєчасної реєстрації на відшкодування ПДВ контрагентом платник податків зможе подати скаргу, за якою протягом 15 днів контролюючі органи зобов’язані перевірити і оштрафувати контрагента.


Сергій СОБУЦЬКИЙ