Новини

Оподаткування фізичними особами — підприємцями доходів від юридичних осіб

23.12.2015 / 12:40
Оподаткування фізичними особами — підприємцями доходів від юридичних осіб

ДФС України повідомлено, що юридична особа при виплаті доходів фізичній особі — підприємцю — платнику єдиного податку 3 групи не повинна нараховувати (утримувати) податок на доходи фізичних осіб, військовий збір, оскільки відповідно до норм Податкового кодексу платник єдиного податку здійснює оподаткування такого доходу самостійно. При цьому юридична особа, яка виплачує дохід зазначеній особі, зобов’язана відобразити такі виплати у податковому розрахунку (форма № 1ДФ).

Водночас єдиний внесок не нараховується та не утримується юридичною особою за умови, що виконувані роботи (надавані послуги) фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку відповідають видам її діяльності згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

З метою уникнення порушень чинного законодавства юридичній особі, яка має господарські відносини з фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку, достатньо на дату виплати доходів такому платнику мати інформацію з Реєстру, оприлюдненого на офіційному веб-сайті ДФС.


Лист від 11.12.2015 р. № 26417/6/99-99-17-03-03-15