Новини

Істина у вині?..

24.12.2015 / 13:50
Істина у вині?..

Винороби просять уряд не допустити знищення виноградно-виноробної галузі України та значних втрат державного бюджету через підвищення ставок акцизного податку.

Про це повідомила прес-служба Торгово-промислової палати України. Зокрема, проектом Закону України «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні» пропонується підвищити акцизний податок на 500% на тихі вина, на 50% – на ігристі, кріплені й ароматизовані вина, а також на коньяк – на 135,26% з 1 березня 2016 року. Окрім того, протягом 5 наступних років передбачено додаткове щорічне підвищення акцизних податків ще на 5%.

Корпорація «Укрвинпром» надіслала до міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка лист-звернення щодо нової акцизної політики.

Ініціативу підтримав Європейський комітет виробників вина. Генеральний секретар комітету виробників вина Ігнасіо Санчес Рекарте надіслав звернення  Прем`єр-міністру України Арсенію Яценюку, міністру фінансів Наталії Яресько та Голові Державної фіскальної служби України Роману Насірову щодо наслідків стрімкого підвищення акцизних податків на вино в Україні.

Реалізація цієї ініціативи є кроком у напрямі знищення галузі, збільшення сектора тіньового ринку алкогольних напоїв і підвищення соціальної напруги, особливо в регіонах, де цей сектор є бюджетоутворюючим. За умови підвищення акцизу на алкоголь і зростання вартості продукції, коли купівельна спроможність залишається на попередньому рівні, шаленими темпами збільшуються тінізація ринку і кількість фальсифікату, переконані винороби.