Новини

Державні закупівлі стануть електронними

25.12.2015 / 11:10
Державні закупівлі стануть електронними

Проект закону №3559 «Про публічні закупівлі» підтримали 244 народних депутати.

Документом передбачено запровадження не тільки системи електронних закупівель, а й електронної системи оскарження.

Держзакупівлі будуть здійснюватися із застосуванням двох конкурентних процедур регулювання: відкриті торги і конкурентний діалог, а також однією неконкурентною - переговорної процедури закупівлі.

Відкриті торги здійснюватимуться з обов’язковим проведенням аукціону за низькою ціною і з урахуванням нецінових критеріїв. Процедура конкурентного діалогу застосовується у разі, якщо: замовник не може визначити необхідні технічні, якісні характеристики товарів та робіт або визначити вид послуг; для прийняття оптимального рішення про закупівлю необхідно провести переговори з учасниками (предметом закупівлі є консультаційні, юридичні послуги, розробка інформаційних систем, програмних продуктів, здійснення наукових досліджень тощо).

Переговорна процедура закупівлі буде здійснюватися без попередньої публікації (публікується тільки повідомлення про намір укласти договір після проведення переговорів з учасником процедури).

Закон пропонують вводити в дію поетапно: з 1 січня 2016 року застосувати для всіх центральних органів виконавчої влади та суб’єктів, що діють у певних сферах, а з 1 січня 2017 - для всіх замовників.