Новини

Виробники активно працюють над пошуком нових експортних ринків на заміну російського

28.12.2015 / 19:40
Виробники активно працюють над пошуком нових експортних ринків на заміну російського

Втрата російського ринку не стане катастрофою для українських експортерів, оскільки протягом кількох років більшість українських компаній, які поставляли свою продукції на ринок Росії, почали переорієнтуватися на інші ринки.

Так само й уряд України встиг змінити основні пріоритети зовнішньоекономічної діяльності нашої держави. Про це заявила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська.

«Російський ринок вже давно перестав бути для України пріоритетним, адже починаючи ще з 2013 року РФ вводить окремі санкції стосовно певних продуктів чи товарів. Зокрема, за останні 3 роки експорт вітчизняної продукції до північного сусіда скоротився майже в 4 рази – з 17,3 млрд. дол. у 2012 році до 4 млрд. у 2015 році. Маючи кілька років у запасі, ми змогли вжити превентивних заходів та знайти нових потенційних партнерів», - сказала вона.

За словами Наталії Микольської, вже наступного року Україна планує зміцнити та активізувати торговельне співробітництво з найбільш вигідними для нашої держави партнерами: «В першу чергу мова йде про Китай, Туреччину, країни Африки та Близького Сходу».