Новини

Початок нового року не буде легким

30.12.2015 / 16:20
Початок нового року не буде легким

Про це на брифінгу для журналістів по держбюджету-2016 повідомила Міністр фінансів Наталія Яресько.

Зі слів Наталії Яресько,  парламент України прийняв державний бюджет країни на 2016 рік з дефіцитом 3,7% ВВП. У процесі затвердження бюджету Верховною Радою було внесено низку змін. Тепер МВФ, як очікує уряд, перевірить збалансованість прийнятого держбюджету й ухвалить рішення щодо виділення Україні третього траншу макрофінансової допомоги в розмірі 1,7 мільярда доларів. «Хоч затвердження бюджету є передумовою надання нового траншу від МВФ, він ще не є гарантією надання нового траншу»,– заявила міністр фінансів.

Очільниця фінансового блоку також наголосила, що бюджетна політика цього року проведена таким чином, що в держави немає ні заборгованості по зарплатах і пенсіях, ні заморожених витрат. «Більше того, ми зараз повертаємо деякі борги, які були взяті раніше. Наприклад, заборгованість перед бізнесом щодо відшкодування ПДВ».

Міністр фінансів нагадала, що якщо рік тому головне питання, яке турбувало урядовців, де брати гроші на виплати зарплат, пенсій, тому що скарбниця була зовсім порожня, то нинішнього року ситуація в нас повністю змінилася.

Однак, на думку Наталії Яресько, початок нового року з точки зору фінансування бюджету буде нелегким, оскільки існує кілька негативних наслідків для бюджету. Насамперед йдеться про те, що знизилися доходи, тоді як не забезпечено одночасне зниження податків... і розширення податкової бази, на що спершу розраховували в уряді. «Але ми впевнені у реалістичності прийнятого бюджету й робитимемо все від нас залежне, щоб повністю його виконати», – пообіцяла очільниця Мінфіну. Чиновниця також акцентувала увагу на тому, що уряд розпочинає процес трирічного бюджетного планування, щоб мати бачення більш ніж на один рік.

У контексті протестних виступів аграріїв, які вимагають залишити для них пільги з оподаткування, Наталія Яресько заявила, що створення трьох спецрежимів ПДВ уже є компромісним варіантом, додавши, що створення одного спецрежиму, винесеного в законопроекті 11 грудня, і перехідного періоду для аграріїв, було компромісним варіантом, який Президент України Петро Порошенко особисто обговорив на вищому рівні із МВФ, щоб знайти компроміс і надати аграріям рік для переходу на стандартний режим ПДВ.

Зі слів Наталії Яресько, вона б не хотіла, щоб варіант компромісу підсилив тиск фіскальних служб через перевірку ними всіх документів аграріїв. Адже три різні спецрежими буде складно адмініструвати. «Деякі аграрні бізнеси одержують дохід і в одній, і в іншій галузі. Тобто хтось закупив пальне. Але тоді слід розуміти чи йшло це пальне на тваринництво… або на зернові культури, або половина йшла туди, а половина сюди», – аргументувала свої побоювання Наталія Яресько.

Посилаючись на дані ДФС України, очільниця Мінфіну назвала міфом той факт, що дрібні фермери більше всіх втрачають від внесених у Податковий кодекс змін і відзначила, що МВФ вимагав від України вже в 2016 році запровадити лише один спецрежим ПДВ, а не три.


Інна ГОЛОВКО