Новини

Стимули до вдосконалення

04.01.2016 / 12:30
Стимули до вдосконалення

Як розвиватиметься український ринок після набрання чинності угоди про ЗВТ з Євросоюзом.

Вітчизняні урядовці прогнозують, що величезного напливу європейських товарів на український ринок не відбудеться з огляду на низку стримувальних чинників. Так, зі слів заступника міністра економічного розвитку і торгівлі – торгового представника України Наталії Микольської, цей процес обмежує девальвація гривні: дешевші українські товари є конкурентоспроможнішими. Крім того, впровадження нульових ставок на ввізні мита відбуватиметься поступово. Зі слів Наталі Микольської, лише 70% усіх товарів імпорту з ЄС матимуть нульові ставки, для решти товарів діятимуть перехідні періоди або режими обмежень.

За даними сайту Мінекономрозвитку, запровадження нульових ставок з 1 січня 2016 року відбудеться для таких груп товарів: промислові, сільськогосподарські й товари переробної та харчової промисловості. Крім того, за товарами текстильної, кондитерської, хімічної галузей, на насіннєву продукцію, окремі зернові культури, фрукти, сухофрукти, приправи та спеції, іншу продукцію рослинного походження відбудеться симетричне скасування увізних мит обома сторонами. Надалі тарифна лібералізація для ЄС проводитиметься протягом 3-річного (деякі види рибної продукції, взуття, труби тощо), 5-річного (телефонні апарати, апаратура для радіомовлення, лінзи для камер тощо) та 7-річного (апаратура для відеозапису, моторні транспортні засоби, добрива тощо) періодів.

У свою чергу, Україна матиме можливість знизити увізні мита протягом 3-річного (капелюхи, парасольки, брущатка тощо), 5-річного (посуд, обладнання для миття, трактори тощо), 7-річного (автокрани, автобурові, транспортні засоби, оснащені електричними двигунами тощо) та 10-річного (автомобілі легкові) перехідних періодів.

Тарифна лібералізація сприятиме появі на вітчизняному ринку дешевших європейських товарів, для яких уже скасовано додатковий імпортний збір. А це, на думку Наталії Микольської, стимулюватиме вітчизняних виробників вдосконалювати свій товар, підвищуючи його якість і приділяючи більше уваги маркетингу.


Інна ГОЛОВКО