Новини

Євроінтеграція — не тільки спільна економіка

04.01.2016 / 13:50
Євроінтеграція — не тільки спільна економіка

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк розставив акценти щодо європейського майбутнього України. 

«Європейська інтеграція — це не тільки спільна економіка, це не тільки вільний перетин наших кордонів. Європейська інтеграція в першу чергу — це спільна ментальність, спільна свідомість, спільна культура і спільна освіта», — зазначив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

 Глава Уряду підкреслив, що минулого року Європейська комісія чітко засвідчила, що Україна виконала всі критерії для запровадження безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом.

«Ми очікуємо на фінальне рішення ЄС щодо надання безвізового режиму для громадян України, тому що ми є учасниками одного великого європейського простору. Ми поділяємо ті самі цінності. Ми поділяємо ті самі принципи. Ми поважаємо права і свободи людини і громадянина. Ми керуємось виключно принципом верховенства права», — наголосив Прем’єр-міністр України.

 Арсеній Яценюк нагадав, що впроваджено низку програм із ЄС, в тому числі для українських науковців, культурного середовища, програми доступу до європейських ресурсів: «Це програма «Креативна Європа» та програма «Горизонт-2020», де українські митці та науковці можуть отримати з Європейського Союзу фінансові ресурси для розвитку своїх галузей, для розвитку кожної свідомої української особистості».

Найкращий взірець європейської інтеграції для України, на переконання Глави Уряду,  — «це сусідня і братня Польща»: «14 років Польща проводила складні реформи. Такі самі реформи, як ми провели за останніх 22 місяці. І внаслідок цих реформ Польща не просто стала членом Європейського Союзу, а одним із найсильніших членів ЄС з розвинутою економікою».