Новини

Щодо ситуації з перетином українськими товарами кордону Україна – Російська Федерація

05.01.2016 / 10:10
Щодо ситуації з перетином українськими товарами кордону Україна – Російська Федерація

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України  повідомляє, що станом на  4 січня 2016 року Російська Федерація повністю зупинила транзит товарів з України через свою територію.

Дана заборона Російської Федерації є непрозорою, невиправданою та такою, що носить дискримінаційний характер. Таким чином, російською стороною порушено свої зобов’язання, зокрема взяті в рамках Світової організації торгівлі та Договору про зону вільної торгівлі від 18.10.2011 р. 

У МЕРТ звертають увагу, що законодавством Російської Федерації передбачено певні обмеження на транзит товарів, які походять з України, зокрема:

1) Указом Президента РФ від 01 січня 2016 року № 1 «Про заходи щодо забезпечення економічної безпеки та національних інтересів Російської Федерації при здійсненні міжнародних транзитних перевезень вантажів з території України на територію Республіки Казахстан через територію Російської Федерації».

2) Постановою Уряду РФ від 1 січня 2016 року № 1 «Про заходи щодо реалізації Указу Президента Російської Федерації від 1 січня 2016 року № 1 «Про заходи щодо забезпечення економічної безпеки та національних інтересів Російської Федерації при здійсненні міжнародних транзитних перевезень вантажів з території України на територію Республіки Казахстан через територію Російської Федерації».

У МЕРТ закликали врахувати дану інформацію при виконанні перевезень територією Російської Федерації.

На даний час Оперативний штаб реагування здійснює постійний моніторинг ситуації з імпортом до Російської Федерації та транзитом її територією. Водночас Міністерством інфраструктури України із зацікавленими підприємствами опрацьовуються «альтернативні» шляхи транзиту.

Мінекономрозвитку

У разі виникнення додаткових питань стосовно експорту до РФ та транзиту її територією: телефон (044) 200 44 97.

Мінінфраструктури

У разі виникнення додаткових питань щодо «альтернативних» шляхів транзиту: телефон (044) 222 02 12.

ДФС

У разі виникнення додаткових питань митного оформлення товарів: телефон (044) 590 48 71 (64).