Новини

Податкові пільги для учасників АТО

05.01.2016 / 12:30
Податкові пільги для учасників АТО

Податковим кодексом України передбачено деякі преференції для учасників антитерористичної операції на сході України.

Зокрема, відповідно до ст. 165 Кодексу не оподатковуються доходи учасника бойових дій під час АТО, отримані як благодійна допомога відповідно до вимог Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

Передбачено пільгу і для самих благодійників – не оподатковуватимуть доходи, отримані ними для надання благодійної допомоги учасникам АТО.

Водночас не оподатковуються доходи у вигляді благодійної допомоги, наданої міжнародними благодійними організаціями особам, що проживають на території проведення АТО або особам, які вимушено її покинули.

Відповідно до ст. 164 Податкового кодексу пенсії людей, які стали інвалідами під час АТО, а також пенсії, які надаються членам сімей загиблих через АТО, не підлягають оподаткуванню.

Від оподаткування військовим збором звільняються доходи у вигляді грошового забезпечення на час безпосередньої участі особи в антитерористичній операції. При цьому безпосередня участь особи в АТО має бути документально підтверджена посвідченням учасника бойових дій.

Крім того, не обкладаються ПДВ операції з імпорту та поставки касок, шоломів, бронежилетів та інших спецзасобів захисту, оптичних приладів для зброї, а також ліків і медикаментів, призначених для учасників АТО, чиє здоров’я було порушене.

Також за рішеннями місцевих рад учасникам АТО можуть надаватися пільги зі сплати податку на майно.