Новини

Розмежування видатків

05.01.2016 / 13:50
Розмежування видатків

Чи вплинуть законодавчі зміни на якість медичної допомоги.

Наприкінці минулого року, 28 грудня, у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект №3736, що передбачає розмежування видатків на первинну і вторинну медичну допомогу між місцевими й обласними бюджетами. Таким чином, з бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад запропоновано здійснювати видатки згідно з переліком установ охорони здоров’я, визначеному урядом на первинну медичну допомогу.

А з обласних бюджетів запропоновано здійснювати видатки на вторинну (спеціалізовану), третинну (високоспеціалізовану) та екстрену медичну допомогу. Програми медико-санітарної освіти, санаторно-курортної допомоги (санаторії для хворих туберкульозом, санаторії для дітей і підлітків, санаторії медичної реабілітації), інші програми й заходи в системі охорони здоров’я також пропонується фінансувати з обласних бюджетів.

Втім, на думку аналітиків, будь-які кроки, що стосуються реформування системи охорони здоров’я в умовах децентралізації, слід починати із ґрунтовного аналізу кожного регіону, враховуючи його ресурси. Адже за будь-яких обставин відповідальність за забезпечення доступної та якісної медичної допомоги в результаті лежатиме на медпрацівниках первинної ланки. Крім того, будь-які законодавчі зміни мають позначатися на якості медичних послуг для пацієнтів, що несуть сьогодні нелегке податкове навантаження. Поки що якість медичної допомоги, чи то екстреної, чи первинної, фактично залежить від можливостей і фінансових ресурсів хворих або їхніх рідних.


Інна ГОЛОВКО