Лист

Акцизний податок

06.01.2016 / 16:00
Акцизний податок

ДФС України нададано розяснення з питань щодо роздрібної торгівлі підакцизними товарами, а саме:

  • методики нарахування 5-відсоткового акцизного податку;
  • порядку відображення у фіскальному чеку реєстраторів розрахункових операцій суми акцизного податку;
  • подання Декларації, коригування задекларованих податкових зобов’язань, сплати задекларованої суми акцизного податку, повернення помилково сплаченої суми платниками податків, що знаходяться на обліку у Центральному офісі.

Зокрема повідомлено, що акцизний податок з роздрібних продажів нараховується на вартість (роздрібну ціну продажу) з ПДВ підакцизних товарів та не включається до бази оподаткування ПДВ таких операцій.

Зазначено, що суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації (тобто за місцем розташування пункту продажу підакцизних товарів) декларацію акцизного податку.

Крім того повідомлено, що платники акцизного податку з роздрібного продажу, що знаходяться на обліку у Центральному офісі, які помилково подали декларацію до Центрального офісу, а не до контролюючих органів, що обслуговують адміністративно-територіальну одиницю, де розташовано пункт роздрібного продажу підакцизних товарів, мають право подати уточнюючу Декларацію акцизного податку до Центрального офісу за ті податкові періоди, за які Декларація була надана до Центрального офісу. У таких уточнюючих Деклараціях необхідно зазначити зменшення податкових зобов’язань до нуля, внаслідок чого у суб’єкта господарювання зі сплати акцизного податку з роздрібного продажу виникне право на повернення помилково сплаченої суми акцизного податку.


Лист від 31.12.2015 № 48131/7/99-99-19-03-03-17