Новини

Податковий режим Бельгії суперечить нормам ЄС

12.01.2016 / 12:30
Податковий режим Бельгії суперечить нормам ЄС

Європейська комісія дійшла висновку, що селективні податкові пільги, надані Бельгією під податкові схеми «надприбутків», не відповідають правилам ЄС щодо державної допомоги, йдеться в заяві Єврокомісії

«Від схеми отримали вигоду принаймні 35 транснаціональних корпорацій, в основному з ЄС, які тепер повинні повернути не сплачені в Бельгії податки. Комісія оцінює загальну суму, що підлягає стягненню з компаній, в сумі близько 700 мільйонів євро», — зазначається в повідомленні.

Бельгійська податкова схема «надприбутків», що застосовується з 2005 року, дозволяє деяким багатонаціональним компаніям платити значно менші податки в Бельгії на підставі висновків податкових органів.

Схема знижує ставку базового корпоративного податку на так звані «надприбутки» компаній на 50-90% на підставі того, що ці надприбутки нібито є результатом того, що компанія є частиною багатонаціональної групи.

 

«Бельгія дала кільком транснаціональним корпораціям значні податкові переваги, які порушують правила ЄС щодо державної допомоги. Це спотворює конкуренцію, по суті, поставивши дрібних конкурентів, які не є багатонаціональними, в нерівні умови», — зазначають у Єврокомісії.