Новини

Бігцем чи поповзом?

12.01.2016 / 13:50
Бігцем чи поповзом?

За прогнозами фахівців економіка України в 2016 році може вирости на 1,2-2%.

Консенсус-Прогноз Bloomberg, оснований на опитуванні провідних економістів світу, передбачає, що економіка України, що показала одну з найбільш драматичних динамік падіння в 2015 році, може вирости на 1,2-1,4% в 2016 році. Однак імовірність рецесії велика й ризик повернення до від’ємних значень економічного розвитку зберігається.

«Україна, незважаючи на прогноз росту в 1,2%, являє собою ризик. Економісти оцінюють імовірність рецесії української економіки в найближчі 12 місяців на рівні 60%», - говориться в матеріалах агентства.

Як повідомив УНІАН, уряд України прогнозує зростання економіки України за підсумками 2016 року на рівні 2% при інфляції в 12%. Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання економіки України також на рівні 2% при інфляції 12%. Більш песимістичний у своїх прогнозах Всесвітній банк, який вважає, що економіка в 2016 році не виросте вище 1%.

 

Водночас, у консенсус-прогнозі, підготовленому Міністерством економічного розвитку й торгівлі України на основі опитування низки українських експертів у сфері макроаналізу й прогнозування, відзначається, що зростання економіки України в 2016 році по оптимістичному сценарію може скласти 2,9%. Однак це - максимально можливий показник росту. За умови ескалації конфлікту на сході країни, посилення внутрішньополітичних ризиків і несприятливої зовнішньої ринкової кон’юнктури, економіка може показати негативну динаміку - «мінус» 3%.