Новини

Як змінюється ментальність

12.01.2016 / 18:20
Як змінюється ментальність

За даними Держстату, в Україні розширився спектр організаційних форм суб’єктів економіки. Розвиток підприємництва дає можливість вирішувати найактуальніші соціально-економічні проблеми і поступово змінює пострадянську ментальність українців. Про це промовисто свідчить статистика.

За даними Державної служби статистики, станом на 1 січня 2016 року в Україні налічується 1121347 юридичних осіб (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя).

Лідерами за кількістю підприємств є столиця, де їх налічується 233149 та Дніпропетровська область, де працює 92438 юридичних осіб. Лише протягом грудня 2015 року на облік в ЄДРПОУ у Києві взято 2052 юридичних особи, а на Дніпропетровщині – 482.

Та підприємства зростають не лише кількісно, розширюється спектр організаційних форм суб’єктів економіки. Причому навіть тих, які ще донедавна викликали суцільну недовіру у громадян України.

Експерти стверджують, що в Україні поступово починає відновлюватися внутрішній попит. Це відкриває певні можливості для українських компаній середніх розмірів. Так, за інформацією , оприлюдненою на сайті Державної служби статистики у розрізі суб’єктів економіки за організаційними формами, у фермерському господарстві, що є на сьогодні одним із найперспективніших секторів економіки, задіяно 43743 суб’єкти. Зокрема створено 998 сільськогосподарських виробничих кооперативи та 949 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Саме завдяки кооперації на селі прогнозують створення понад 1 млн. 600 тис. робочих місць.

В Україні сьогодні спостерігається неоднозначне сприйняття громадськістю багатьох законодавчих новацій. Приміром, роздержавлення житлово-комунальної галузі, закріплене відповідним законом, прийнятим у парламенті. І хоч експерти заявляють, що головні причини провалу процесу створення об’єднань власників багатоквартирних будинків – небажання жителів висоток брати на себе відповідальність та недосконалість українського законодавства, за інформацією, оприлюдненою на сайті Держстату, станом на 1 січня 2016 року в Україні вже функціонує 17109 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Дедалі більше ініціативи виявляють місцеві громади,  ремонтуючи дороги, вирішуючи екологічні проблеми тощо. За даними, розміщеними на сайті Держстату, в Україні функціонує 1415 органів самоорганізації населення. Попри те, що більшість громадян, «навчені» діяльністю трастів і пірамід, вкрай недовірливо ставляться до таких альтернативних структур, як недержавні пенсійні фонди, банкрутство солідарної пенсійної системи, схоже, не залишає їм іншого вибору, як піклуватися про старість, розраховуючи лише на власні сили, можливості, інтуїцію, врешті-решт. Так, за інформацією Держстату, в Україні вже створено 72 недержавних пенсійних фонди.


Інна ГОЛОВКО