Новини

Експортери оперативно отримують роз’яснення щодо питань транзиту через РФ

13.01.2016 / 10:20
Експортери оперативно отримують роз’яснення щодо питань транзиту через РФ

Про це повідомили у прес-службі Мінекономрозвитку.

4 січня 2016 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі України повідомило, що Російська Федерація повністю зупинила транзит товарів з України через свою територію. Відповідно до критичної ситуації була відкрита гаряча лінія для звернень компаній, які стикнулися з труднощами провезення товару через кордон, працівники яких не мали чіткої інструкції дій.

Станом на 12 січня на гарячу лінію Міністерства звернулось близько 40 компаній, які отримали роз’яснення та поради щодо усунення проблем з експортом та транзитом своєї продукції до інших держав через територію РФ.

Де-факто РФ повністю зупинила транзит будь-яких товарів походженням з України через свою територію, незалежно від країни кінцевого призначення.

Оперативна інформація свідчить про те, що навіть у випадку первісного перетину кордону Україна-РФ та оформлення митними органами РФ українські вантажі не убезпечені від подальшої зупинки на маршруті слідування.

Наразі переважна більшість вантажу переоформлюється належним чином для транзиту через територію Білорусі.

За інформацією ДФС українсько-білоруський кордон перетинають українські вантажі як залізничним, так і автомобільним транспортом з кінцевими країнами призначення: Казахстан, Узбекистан,Туркменістан, Киргизстан, Монголія  тощо.

Сьогодні між Україною та Республікою Білорусь працює 8 пунктів автомобільного сполучення. На кордоні Республіки Білорусь з РФ для транзитних українських товарів визначено два пункти пропуску: стаціонарний контрольний пункт "Красное" (456 км автомобільної дороги М-1 "Беларусь") та контрольний пункт, розташований на залізничній станції Смоленськ-Сортировочний.