Новини

Новий Порядок електронного адміністрування ПДВ

13.01.2016 / 14:30
Новий Порядок електронного адміністрування ПДВ

З 12.01.2016 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою викладено в новій редакції Порядок електронного адміністрування ПДВ, затверджений власною постановою від 16.10.2014 р. № 569.

Зазначеним Порядком визначено механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ, особливості складення податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних у такій системі, а також механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків.

Періодичність, структура та формат обміну інформацією і реєстрами платників ПДВ, необхідними для функціонування системи електронного адміністрування ПДВ, визначаються ДФС та Казначейством.

Електронний рахунок відкривається платнику ПДВ Казначейством автоматично на безоплатній основі.

Cуб’єктам спеціального режиму оподаткування — платникам ПДВ Казначейством додатково на безоплатній основі автоматично відкриваються:

електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до державного бюджету та на спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання/надання сільськогосподарських товарів/послуг (крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва, визначених п. 209.19 ст. 209 Податкового кодексу;

електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до державного бюджету та на спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання зернових та технічних культур, визначених п. 209.19 ст. 209 Податкового кодексу;

електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до державного бюджету та на їх спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання продукції тваринництва, визначеної п. 209.19 ст. 209 Податкового кодексу.

Зазначено, що платникам податку — сільськогосподарським підприємствам, які відповідають п. 209.18 ст. 209 Податкового кодексу, додаткові електронні рахунки не відкриваються.


Постанова від 30.12.2015 р. № 1177