Митна справа

Заходи у відповідь на дії держави-агресора та/або держави-окупанта

13.01.2016 / 17:50
Заходи у відповідь на дії держави-агресора та/або держави-окупанта

З 01.01.2016 р. набрали чинності зміни, внесені до Закону України від 16.04.91 р. № 959-ХІІ, якими, зокрема, передбачено, що у разі якщо дискримінаційні та/або недружні дії щодо України застосовуються державою, визнаною Верховною Радою України державою-агресором та/або державою-окупантом, заходи у відповідь, визначені частиною третьою ст. 29 цього Закону, можуть застосовуватися за рішенням Кабінету Міністрів України.

Додатковими заходами, що можуть застосовуватися у відповідь, є: заборона зовнішньоекономічних операцій або встановлення обмеження на їх здійснення; скасування тарифних пільг (тарифних преференцій) щодо ставок Митного тарифу України шляхом зупинення звільнення від оподаткування ввізним митом, застосування пільгових чи повних ставок ввізного мита або скасування тарифних квот.

Зазначено, що Кабінет Міністрів України приймає рішення про застосування заходів у відповідь на дії держави-агресора та/або держави-окупанта без дотримання вимог частин четвертої — дев’ятої ст. 29 вищезазначеного Закону.

Рішення про застосування заходів у відповідь на дії держави-агресора та/або держави-окупанта має містити строк їх застосування, крім випадків застосування заходів, що призводять до припинення прав, та інших заходів, які за змістом не можуть застосовуватися тимчасово.


Закон від 24.12.2015 р. № 905-VIII