Новини

Повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань

14.01.2016 / 09:30
Повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань

У Мін’юсті України зареєстровано 31.12.2015 р. за № 1679/28124 наказ Мінфіну України, яким затверджено Порядок взаємодії територіальних органів ДФС України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань.

Зазначений Порядок регламентує взаємовідносини територіальних органів ДФС України з місцевими фінансовими органами та територіальними органами Державної казначейської служби України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань за платежами, контроль за справлянням яких покладено на органи ДФС, з метою належного виконання положень статей 43, 102 Податкового кодексу України, частини другої ст. 45 та частини другої ст. 78 Бюджетного кодексу України.

У разі наявності у платника податкового боргу повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.

Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків здійснюється з бюджету, до якого такі кошти були зараховані.

Повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО, які розраховуються органом ДФС на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення.

Наказ набирає чинності з дня опублікування.

Визнано таким, що втратив чинність, наказ Міндоходів України, Мінфіну України від 30.12.2013 р. № 882/1188.


Наказ від 15.12.2015 р. № 1146