Новини

Зовнішні ринки як орієнтир

14.01.2016 / 13:50
Зовнішні ринки як орієнтир

Конкурентоспроможність малих та середніх підприємств уряд підвищуватиме у співпраці з ЄС.

За інформацією прес-служби Кабінету міністрів України, на урядовому засіданні ухвалено рішення про підписання угоди з Євросоюзом про участь України у програмі ЄС «Конкурентоспроможність підприємств малого та середнього бізнесу» (COSME). Бюджет цієї провідної програми становить 2,3 млрд. євро, а діяльність спрямована на створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього підприємництва, що реалізується у рамках стратегії «Європа-2020».

Завдяки такій співпраці українське підприємництво отримає доступ до консультативних та аналітичних послуг, пов’язаних з експортно-імпортною діяльністю підприємств.

Одним із напрямів програми є поліпшення регуляторних умов для роботи малих і середніх підприємств, що передбачає визначення та усунення зайвих регуляторних бар’єрів на внутрішньому ринку ЄС, імплементацію Акта Малого Бізнесу для Європи у третіх країнах, забезпечення діяльності мережі Уповноважених з питань малого та середнього бізнесу, а також участь третіх країн в їх роботі, створення секторальних робочих груп задля обміну досвідом між представниками профільних органів державної влади.

Приєднання до Програми сприятиме розширенню торговельно-економічних зв’язків, приведенню українського законодавства відповідно до європейських стандартів, а також створенню умов для популяризації підприємництва і формування культури бізнесу. На практиці це відбуватиметься у формі різноманітних освітніх програм, проведення секторальних тренінгів, семінарів, програм обмінів, стажувань тощо.