Новини

«Ключові податкові зміни»

26.01.2016 / 16:10
«Ключові податкові зміни»

Такою була тема прес-конференції Голови ДФС України Романа Насірова.

Як зазначив очільник відомства, насамперед відбулось зниження фіскального навантаження на фонд оплати праці. Зокрема, ставку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування уніфіковано та знижено до 22%. Крім того, ставку ПДФО уніфіковано та встановлено на рівні 18% (було 15% та 20%). Такі зміни, на думку голови ДФС України, сприятимуть зацікавленості працівників в результатах своєї праці.

 

 «Зазначене дозволить зекономити бізнесу біля 100 млрд. грн. А цю економію всі компанії повинні або могли б пустити на збільшення фонду заробітної плати. Це б їм дозволило стимулювати своїх працівників і не знижувати надходження до пенсійного фонду», — зазначив Роман Насіров.

Серед важливих податкових змін — 2016 очільник ДФС України назвав також нововведення у спрощеній системі оподаткування: для платників 3 групи (ФОП та юридичні особи) знижено поріг річного обсягу доходу до 5 млн.  грн. з 20 млн.  грн. минулого року.

Для аграріїв — суб’єктів спецрежиму оподаткування, зі слів Романа Насірова, відкрито 3 додаткові електронних рахунки. Станом на 26 січня поточного року надійшло та розподілено між бюджетом та додатковими рахунками сільгоспвиробників 22,5 млн. грн. Процедура здійснюється автоматично.

Голова ДФС України також повідомив про запровадження двох Реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ: для експортерів (частка експорту в річному обороті становить не менше 40%) та для решти компаній. Зі слів Романа Насірова, повернення бюджетного відшкодування відбуватиметься у хронологічному порядку, тобто у порядку черговості внесення до відповідного реєстру заяв про повернення.

Очільник ДФС України також ознайомив журналістів з основними показниками діяльності служби минулого року. Зокрема, у 2015 році до загального фонду Державного бюджету надійшло 486,9 млрд. грн., ЄСВ — 185,7 млрд. грн. Надходження до місцевих бюджетів у минулому році склали 99,4 млрд. грн.


Сергій СОБУЦЬКИЙ