Новини

Правдиво про нелегальні доходи

27.01.2016 / 12:00
Правдиво про нелегальні доходи

Громадянам можуть дозволити декларувати незаконно нажите майно в обмін на амністію.

На розгляд засідання Верховної Ради (третя сесія восьмого скликання) від 26 січня 2016 року було подано проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо нульової декларації» . Документ передбачає звільнення громадян від юридичної відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства у разі якщо незаконно одержані доходи або майно будуть задекларовані зі сплатою податку.

У проекті передбачається доповнити підрозділ 10 «Інші перехідні положення» розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України пунктом 16-2, в якому тимчасово, на два роки, від дня набрання чинності Законом України «Про нульову декларацію» встановити податок за декларування доходів, майна, майнових прав суб’єктом подання нульової декларації. Запроваджується прогресивна шкала ставок цього податку (від 1% з вартості об’єкта оподаткування до 25 млн грн до 5% з вартості об’єкта оподаткування від 100 млн і 1 грн). Нарахування і сплата податку за цими ставками здійснюються платниками податку самостійно і добровільно. Доходи, інше майно, майнові права, з яких сплачено цей податок, звільняються від оподаткування іншими податками, зборами, встановленими ПК України, протягом двох років з дня набрання чинності Законом України «Про нульову декларацію». А платники податку, які сплатили податок у встановлені терміни, звільняються щодо об’єкта оподаткування від нарахування і сплати штрафних (фінансових) санкцій, а також застосування інших заходів, передбачених цим Кодексом.

Згідно із законопроектом чинний або колишній чиновник, на відміну від інших громадян. зобов’язаний при декларуванні вказати джерела нажитого майна. З часом стане зрозуміло чи готові громадяни розкривати інформацію про свої нелегальні доходи і наскільки ефективною виявиться ініціатива парламентарів.


Інна ГОЛОВКО