Новини

Планувати видатки виважено

01.02.2016 / 14:40
Планувати видатки виважено

Уряд продовжує здійснювати реальні кроки на шляху фіскальної і бюджетної децентралізації задля створення абсолютно нової, якісної системи міжбюджетних відносин.

Про це свідчить зустріч Міністра фінансів Наталії Яресько з керівниками обласних фінансових управлінь за участі першого заступника Міністра регіонального розвитку та ЖКХ В’ячеслава Негоди, заступників Міністра освіти Інни Совсун та Павла Хобзея, заступника Міністра охорони здоров’я Ігоря Перегінця в рамках спільного засідання Мінфіну та Національної Консультаційної Ради з питань управління державними фінансами, що відбулася 28 січня.

Так, завдяки ухваленим у грудні 2015 року Верховною Радою змінам в податковому законодавстві, у 2016 році за рахунок розширення бази оподаткування за окремими видами податків, очікуваний ресурс місцевих бюджетів у 2016 році зросте на 16,6% або 47,1 млрд. гривень. Під час зустрічі очільниця фінансового болку акцентувала на тому, що разом з додатковими коштами, які передаються на місцевий рівень, місцева влада бере на себе й додаткову відповідальність.«Ми наділили місцеву владу не лише додатковими повноваженнями, а й значною відповідальністю. Мова йде, по-перше, про відповідальність за прийняття рішень, що саме має фінансуватися з місцевого бюджету, а які напрями не вартують витрачання коштів платників податків та мають бути оптимізовані. А по-друге, про відповідальність за своєчасне та коректне витрачання цих коштів», – наголосила з цього приводу Наталія Яресько.

Зі слів Міністра фінансів, за результатами проведених фінансовою інспекцією перевірок, під час використання бюджетних коштів допускаються факти порушення. Зокрема, Міністр фінансів нагадала про випадки, коли бюджетні кошти залишаються неосвоєними через порушення бюджетної дисципліни місцевою владою: відтермінування важливих рішень, несвоєчасне оформлення необхідної документації. В результаті громадяни не отримують передбачені для них кошти та обіцяні послуги, як це сталося у випадку зі створенням центру надання адміністративних послуг та зони митного контролю.

«Міністерство фінансів, яке я очолюю, активно працює над забезпеченням послідовності та передбачуваності бюджетної політики. Наша мета - забезпечити сталість річного бюджету, знизити ризик впливу політичних процесів на державний бюджет, посилити відповідальність учасників бюджетного процесу за прийняті рішення та за управління бюджетними коштами. Дотримання бюджетної дисципліни та виважене планування своїх видатків - важливий крок на цьому шляху, який має зробити і центральна, і місцева влада», – заявила  Наталія Яресько.