Новини

Захистити аграріїв і внутрішній продовольчий ринок

01.02.2016 / 19:20
Захистити аграріїв і внутрішній продовольчий ринок

Задля цього 29 січня 2016 року у ВР України депутати зареєстрували «Проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгоспвиробників» (№3851). Документом передбачено відновлення спецрежиму оподаткування для сільгоспвиробників, забезпечення справедливих підходів у питанні бюджетного відшкодування ПДВ та інші заходи, що пом’якшать економічні виклики для аграріїв та убезпечать від стрімкого здорожчання «соціально значущих» харчових продуктів.

За інформацією сайту agravery.com, на думку авторів законопроекту, внаслідок змін, окреслених у Законі України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», наступного, 2017 року, значно зростуть ціни на сільськогосподарські товари й харчові продукти, які виробляються для внутрішнього ринку, та знизяться доходи аграріїв, державна підтримка яких і зараз залишається на вкрай низькому рівні. Тобто з одного боку, аграрії будуть змушені підвищити ціни на свою продукцію, а з другого, – для них істотно зросте вартість сировини, що використовується у сільськогосподарському виробництві. Такі тенденції матимуть негативні наслідки для економіки держави в цілому.

Відтак головні положення документа передбачають зниження з 1 січня 2018 року ставки ПДВ на «соціально значущі» харчові продукти та відповідну сільськогосподарську сировину до 7%.

Заборонено скасування контролюючим органом сум податкового кредиту за формальними ознаками: податковий кредит може бути скасовано виключно у разі виявлення помилки в ІПН платника або у формуванні його по неоподаткованих операціях.

Передбачається запровадження єдиного публічного Реєстру заяв на бюджетне відшкодування: оприлюднення інформації щодо стану відшкодування ПДВ в розрізі окремих платників податків та заявлених ними до відшкодування з бюджету сум ПДВ; запровадження обов’язку відшкодування ПДВ виключно в порядку черговості надходження заяв.

До 1 січня 2018 року запропоновано відновлення дії спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства у редакції статей 2001 (крім абзаців тринадцятого-п’ятнадцятого пункту 2001.2 цієї статті) та 209 цього Кодексу, чинних станом на 31 грудня 2015 року.

Крім того, передбачається незастосування до суб’єктів спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства фінансових санкцій, передбачених цим Кодексом, за допущені у період з 1 січня 2016 року до набрання чинності цим Законом помилки у податкових деклараціях, в яких відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування.


Підготувала Інна ГОЛОВКО