Новини

Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе: «Потрібно почати активний процес реформування»

04.02.2016 / 19:40

Грігол Катамадзе вважає, що наразі всі небайдужі до долі України люди повинні згуртуватися і почати активний процес реформування всіх галузей державного життя. З його слів, свого часу в Грузії було вкрай важко проводити реформи одночасно в усіх напрямах життєдіяльності держави, але люди розуміли, якщо зараз цього не зробити — то у країни не буде майбутнього.

«Ми пішли на повну лібералізацію економіки: спрощення процедур, скасування безлічі дозвільних документів, скорочення податків з 22 до 6, зниження ставок податків, створенням сервісних служб, зокрема фіскальної, але з чітким адмініструванням податків, тотальною приватизацією всіх державних підприємств (за винятком кількох стратегічних для держави об’єктів, наприклад грузинської залізниці або магістрального газопроводу)», — поінформував Президент Асоціації платників податків України.

Грігол Катамадзе зауважив, що одночасно йшла реформа систем оборони та безпеки країни, правоохоронної та судової гілок влади, охорони здоров’я та освіти. З його слів, у Грузії реформи проходили так, як свого часу у багатьох успішних зараз країнах — Сінгапурі, Польщі, Німеччині.

«Глибоко переконаний у тому, що Україна піде далі в проведенні реформ, і я анітрохи не сумніваюся, що вони будуть успішні. Все дуже просто. Немає необхідності когось копіювати — просто треба робити так, щоб прості громадяни в повсякденному житті перестали стикатися з корупцією на побутовому рівні, щоб пересування капіталу та послуг було спрощено, щоб кількість малих і середніх підприємств з кожним роком збільшуватися тощо», — зазначив Грігол Катамадзе.