Новини

Публічне звітування

08.02.2016 / 17:50

Проти мінімізації податків великими корпораціями спрямовані пропозиції Єврокомісії.

Як повідомляє інтернет-видання «Європейська правда», великі транснаціональні компанії, такі як Google, Facebook і Amazon, будуть зобов’язані розкривати дані про свої доходи і податки у Європі.

Проект відповідних пропозицій Єврокомісії буде представлений 12 квітня і зобов’яже корпорації публічно звітувати про свої податки і доходи в кожній із країн ЄС. Принаймні Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер таку ініціативу підтримує.

Публічне звітування покликане унеможливити  таємні угоди великих компаній з урядами з приводу того, як декларувати доходи.

Минулого місяця Єврокомісія виступила з пропозиціями непублічного звітування корпорацій перед національними урядами,які були жорстко скритиковані.

Податкове законодавство вимагає схвалення урядів усіх 28 держав-членів ЄС. Однак, за деякими даними, нові правила спричинять зміну двох наявних директив. Це означає, що для прийняття рішення потрібна буде кваліфікована більшість: 16 із 28 держав.

Скандал навколо мінімізації податків великими корпораціями спалахнув наприкінці 2014 року і стосувався таємних податкових домовленостей з Люксембургом, які дозволяли компаніям економити мільярди європодатків.