Новини

Cтабілізувати фінансову й бюджетну системи країни вдалося

11.02.2016 / 11:10

Про це повідомила міністр фінансів Наталія Яресько, звітуючи про результати роботи за 2015 рік на засіданні Комітету Верховної Ради з питань економічної політики.

На початку свого виступу міністр фінансів нагадала про фінансово-економічний стан країни на початку 2015 року, коли Україна ледь могла фінансувати базові соціальні статті витрат державного бюджету. Однак за результатами року вдалось стабілізувати фінансову й бюджетну системи країни та уникнути фінансового колапсу. Зокрема:

Рахунки Казначейства наповнені і ми маємо ліквідність задля вчасної сплати всіх соціальних стандартів (в грудні 2015 року були заплачені пенсії за січень цього року навіть перед початком місяця).

Відновлення резервів НБУ з рівня лише одного місяця критичного для країни імпорту (5 млрд. дол. США) до безпечного рівня трьох місяців покриття (13 млрд. дол. США).

Стабілізовано інфляцію, яка продовжує невпинно спадати з високих 14% в квітні 2015 року до місячної дефляції 1,3% в жовтні минулого року.

Відбулась кардинальна зміна тренду падіння реальної економіки, що почалась ще з 2012 року, на позитивний ріст – так поквартальний індекс зміни ВВП від падіння 5,3% в першому кварталі 2015 року переріс в ріст 0,7% в третьому кварталі минулого року, перший ріст за останні два роки, й четвертий квартал 2015 року прогнозовано має показати ще кращий результат.

За словами Наталії Яресько, такі позитивні результати є свідченням глибоких та структурних змін, що заклали фундамент для відновлення економічного зростання в 2016 році.

«За минулий рік спільними зусиллями нам вдалось подолати найбільші економічні виклики та стабілізувати ситуацію в економіці. Проте досягнута нами стабільність ще не є достатньо міцною, тому ми будемо продовжувати структурні реформи та дотримуватись жорсткої бюджетної політики, що забезпечить надійне підґрунтя для сталого економічного зростання», - зазначила міністр фінансів.